Hilfe - Antworten auf Ihre Fragen

KODAK Create@Home Yazilimi Kullanici Kilavuzu: Indir

Kullanim Kilavuzuna
Fotoğraf Albümü ve Takvim
 1. KODAK Create@Home Yazılımıyla en sevdiğiniz fotoğrafları kullanarak kişiselleştirilmiş fotoğraf albümleri veya takvimler oluşturabilirsiniz.  Çeşitli temalar, renkler ve düzenler arasından seçim yapın; kendi altyazılarınızı yazın ve daha fazlasını yapın!
 2. Evet. KODAK Create@Home Yazılımı ücretsiz bir yüklemedir.
 3. Ana sayfada “Fotoğraf Albümleri veya Takvimler” öğesini tıklatın.

  Oluşturmak istediğiniz fotoğraf albümü veya takvim türünü seçin.

  KODAK Create@Home Yazılım gereksinimlerini inceleyin.

  “İndir” seçeneğini tıklatın.
 4. Bilgisayarınız aşağıdaki minimum gereksinimleri karşılamalıdır:
   
  • 600 MHz PENTIUM III İşlemci veya üzeri (INTEL Core 2 Duo önerilen)
  • 512 MB RAM (2 GB RAM önerilen)
  • Uygulamayı yüklemek için 500 MB sabit disk alanı (1 GB önerilen) - fotoğraf albümlerini, takvimleri, kartları ve görüntü dosyalarını saklamak için ek alan gerekir
  • Gerçek Renkli (32 bit) ekran
  • Minimum 1280 x 800 ekran alanı (1680 x 1050 önerilen)
   
   İşletim Sistemi Gereksinimleri
  WINDOWS 7 (önerilen), WINDOWS 8, WINDOWS 10, 
  WINDOWS XP Service Pack 2 (SP2) veya VISTA
 5. Hayır. Bu seçenek şu anda kullanılamıyor.
 6. Yazılım her başladığında güncellemeleri otomatik olarak kontrol eder. Güncelleme varsa, bunları indirip kurmak biraz zaman alabilir.
 7. Şu dijital fotoğraf formatlarını kullanabilirsiniz: JPG (JPEG), TIF (TIFF), BMP, GIF, PICT (PCT), PNG, ADOBE PHOTOSHOP (PSD, EPS). Dijital fotoğraflarınızı seçerken, görüntünün yüksek kaliteli baskıya izin verecek çözünürlükte olduğundan emin olun.
 8. 28,35 piksel/cm (72 piksel/inç) veya daha düşük bir değer, görüntünün çok düşük çözünürlüklü olduğu anlamına gelir. 28,74 piksel/cm (73 piksel/inç) ile 47,24 piksel/cm (120 piksel/inç) arasında çözünürlüğe sahip bir resim, düşük çözünürlüklü bir resimdir. Albüm veya takvim uygulaması düşük veya çok düşük çözünürlüğe sahipse, fotoğraf basıldığında büyük ihtimalle makul bir kaliteye sahip olmayacaktır.  Bir fotoğrafı yakınlaştırdıysanız, çözünürlüğü artırmak için uzaklaştırmayı deneyin. Ayrıca fotoğrafı daha yüksek çözünürlüklü bir resimle değiştirebilirsiniz.
 9. KODAK Create@Home Yazılımı bir görüntünün düşük veya çok düşük çözünürlüğe sahip olup olmadığı kontrol etmeniz için iki yol sunar. Birincisi, çözünürlük sorunu olan her görüntünün üzerinde sarı bir uyarı simgesi gösterilir. İkincisi, sayfada değilseniz “incele” düğmesini seçin (uygulama penceresinin sağ alt köşesindeki “sipariş ver…” düğmesinin yanında bulunur). İncele düğmesi, projenizle ilgili tüm olası sorunları içeren bir iletişim kutusu penceresini görüntüler.
 10. Bir sayfaya sınırsız sayıda fotoğraf koyabilirsiniz.
 11.   Minimum Maksimum
  Tüm fotoğraf albümleri 12 40
 12. Evet. Fotoğrafı çerçevenin dışına sürükleyip bırakın ve açılan menüden “Tek Sayfa Arkaplanı” veya “İki Sayfa Arkaplanı” öğesini seçin.
 13. Evet. Araçlar > Sayfayı Düzen Olarak Kaydet seçeneğini veya Düzeni Kaydet düğmesini tıklatın. Sayfa düzeniniz Görüntü Tarayıcısı'nda Sayfa Düzenleri altında görünür.
 14. Evet. Bilgisayarınızda kullanılabilen her dili ve yazı tipini kullanabilirsiniz.
 15. Deneme baskısı, bitmiş fotoğraf albümünüzün veya takviminizin nasıl görüneceğini gösterir.  Görüntüler kesme işaretlerine çok yakın veya kesme işaretlerinin dışındaysa, İptal'e basın. Görüntülerin düzenini, kesme işaretlerinin içine gelecek şekilde düzenleyin.
 16. Evet. Bunun nasıl yapılacağıyla ilgili talimatlar için lütfen ‘Dosya Kaydetme’ bölümüne ve ‘Dosyalarımı Mağazada Yazdırma’ bölümüne bakın.
Kullanıcı Hesapları/Kaydı
 1. Kayıt ücretsizdir ve hiçbir taahhütte bulunmanız gerekmez. Bize verdiğiniz bilgiler elbette gizlilik içerisinde ele alınacak, üçüncü kişilere verilmeyecek ve güvenli bir şekilde (SSL şifrelemesi) aktarılacaktır. Lütfen Gizlilik politikamızı okuyun.
Ürünler/Fiyatlar/Teslimat
 1. Aşağıda verilen fiyatlar tavsiye edilen satış fiyatları olup sadece bilgi amacıyla verilmiştir. Gerçek fiyatlar mağazadan mağazaya değişebilir. Seçtiğiniz perakende satış mağazasının fiyatları için doğrudan mağaza ile iletişime geçebilirsiniz.
Dosya Kaydetme
 1. Hayır, çalışmalarınızı mümkün olduğunda sıklıkla Sabit Diske kaydetmeniz gerekir.  Kaydedilmeyen çalışmalar kaybedilir.
 2. Şunları yapın:

  Uygulama penceresinin sağ alt köşesindeki Sipariş Ver… düğmesini tıklatın
  Baskı Öncesi Albüm Doğrulama Rapor iletişim kutusu açılırsa, dosyanızdaki hata veya sorunları düzeltin ya da “Baskıya Devam Et” düğmesini tıklatın
  Birkaç dakika boyunca İlerleme… iletişim kutusu görüntülenir; bu işlem boyunca projeniz mağaza içi yazıcılarımızdan birinde basılmak üzere oluşturulur
  Dosyanızı kaydetmeden önce “Sayfaları Görüntüle” öğesini tıklatarak dosyanızın deneme baskısını inceleyin. Bu prosedür, yazılımın her şeyi doğru şekilde işlediğini ve son ürünün beklediğiniz gibi olduğunu doğrulamak amacıyla uygulanması Kodak tarafından önerilen bir prosedürdür.
  Deneme baskısını inceleyip, sözleşmenin sol tarafındaki onay kutusunu tıklattığınızdan emin olun.
  “Devam” düğmesini tıklatın
  İletişim Bilgileri iletişim kutusuna Adınızı ve Telefon Numaranızı veya E-posta adresinizi yazıp “Tamam”ı tıklatın
  Paket Oluştur iletişim penceresinde “Tamam”ı tıklatın
  Paketi Kaydet penceresinde, dosyanızı kaydedeceğiniz dizini seçin (varsayılan dizin Belgelerim'dir), dosyanız için bir ad girin ve
  “Tamam”ı tıklatın KODAK Create@Home Yazılımını kapatın veya simge durumuna küçültün ve yeni oluşturduğunuz dosyayı depolama aygıtınıza kopyalayın.
  Not: Windows'ta dosya kopyalamanın birçok yolu vardır; Windows Explorer bunu yapmanın gerçekten kolay bir yoludur. Dosya kopyalamayı bilmiyorsanız, lütfen Windows işletim sisteminde bulunan Yardım ve Destek dosyalarına bakın.
 3. Dosyalarınızı USB Flash diske (flash sürücü), SD Karta, CD'ye veya başka bir standart taşınabilir depolama aygıtına kaydedebilirsiniz.
Dosyaları Mağazada Yazdırma
 1. Dosyalarınız USB Flash disk, SD Kart veya CD gibi taşınabilir bir depolama aygıtına kaydedilmelidir.

  Bakınız: Dosya Kaydetme

  Mağazaya gidin ve dosyaları içeren aracınızı Kodak Kiosk'a (varsa) takın ya da tezgahın arkasındaki görevliye verin
 2. Uygulama yazılımını edindiğiniz kaynağa başvurun:

  Yazılımı bir mağaza tarafından dağıtılan CD'den aldıysanız, dosyalarınızı o mağazaya götürün.
  Yazılımı bir web sitesinden aldıysanız, web sitesinde bu hizmeti veren perakende mağazalarının bir listesi verilir.
  Yazılımı bir promosyon kartı kullanarak aldıysanız, promosyon kartında bu hizmete katılan mağazanın adı bulunur.